ASO Dukla Hradec Králové

Sport: sportovní střelba

Účast na Dni náborů a sportu: 2023

Popis klubu:

Počátky brokové střelby v armádě jsou spojeny se založením oddílu Vojenské tělovýchovné jednoty velitelství letectva v Hradci Králové v roce 1983. Oddíl zakládal Ing. Jan Ploc a tehdejší trenér Petr Sehnoutek. Střelci byli vojáci v základní službě – příslušníci letectva, kteří trénovali na střelnici Okresního mysliveckého svazu v Pardubicích.

Na základě dosahovaných výborných výsledků v domácích soutěžích byl oddíl v roce 1990 začleněn do systému armádního vrcholového sportu a stal se součástí Armádního sportovního střediska Dukla Plzeň. Oddíl doplnili perspektivní střelci, kteří se prosazovali doma i v zahraničí. Byl to Stanislav Klofanda, Jiří Štěpánek, Kamil Ploc, Tomáš Zamrzla a Richard Kraus. V roce 1993 přišel z Komety Brno Leoš Hlaváček a v oddíle se dále vystřídali střelci Jiří Bílek, Radek Chalupník, Dušan Paťava, Václav Jezvina, Rudolf Strnad, Martin Kubeček, Jiří Bezdíček a Iva Pilařová.

ASO Dukla Hradec Králové

Výrazný posun v kvalitě přípravy nastal v roce 1997, kdy se s pomocí Armádního sportovního centra DUKLA a ČSS začaly postupně vytvářet vyborné podmínky na Armádní sportovní střelnici v Hradci Králové – Malšovicích. Střeliště skeet a trap se postupně osadily vrhačkami Falkon, Lapporte, později Mattarelli a vybudovalo se zázemí pro střelce a veřejnost. V lednu 1998 odešel trenér Petr Sehnoutek, velitelem se stal Mgr. Václav Patrman, který zde působil už v letech 1992-1993 a znovu od konce roku 1996. Přišel vynikající střelec Jan Sychra. Na přelomu století se stabilizovalo složení družstva: Skeet – Jan Sychra, Leoš Hlaváček, Tomáš Zamrzla, Luboš Rychlík. Trap – Kamil Ploc, Jan Dvořák, Jan Fryštacký, Robin Daněk, Marin Bořuta. Správce střelnice byl od roku 1997 Petr Duczynski, který svým tvořivým a pracovním úsilím přispěl k budování střeleckého areálu a k vylepšení zázemí střelců. V roce 2001 se družstvo brokových střelců osamostatnilo a vznikl Armádní sportovní oddíl sportovní brokové střelby DUKLA Hradec Králové. Oddíl doplnili trenéři Mgr. Petr Luštický (skeet) a Josef Hofman (trap). V roce 2003 oddíl opustil skeetař Tomáš Zamrzla a v červenci roku 2004 přišel vynikající střelec disciplíny trap, reprezentant ČR, David Kostelecký.

V následujících letech pokračovala přirozená obměna a doplňování oddílu.  Mgr. Václav Patrman odešel do důchodu, na místo vedoucího trenéra nastoupil v roce 2010 Mgr. Radek Jančík. Jan Sychra ukončil v roce 2016 velmi úspěšnou sportovní kariéru a stal se trenérem disciplíny skeet. Na trapu působí v pozici trenéra Kamil Ploc. Správcem střelnice je Radek Slezák.

Přišli další vynikající střelci. V disciplíně skeet Miloš Slavíček, Miroslav Pacák, Libiše Jahodová, Matěj Novota, Jakub Novota, Ing. Tomáš Nýdrle, Jan Horký, Jaroslav Lang, Martina Skalická, Bohumil Vobr, Radek Prokop. Disciplínu trap stále táhne olympijský vítěz z Pekingu 2008 David Kostelecký. Dalšími střelci jsou Robin Daněk, Pavel Vaněk, Milan Hric, Josef Navrátil, Václav Navrátil, Kateřina Janečková, Anna Bednářová, Jakub Kostelecký, Martin Stříbrný.

Od ledna 2022 Mgr. Radek Jančík přešel na pozici zástupce ředitele ASC Dukla. Jeho nástupcem a vedoucím trenérem oddílu se stal Mgr. Petr Luštický.

ASO Dukla Hradec Králové

Kontakty:

Petr Luštický, 777 588 276, duklahk@centrum.cz

Facebook, Instagram

http://ascdukla.com/sportovni_oddily/sportovni-strelba-brokova/

KONTAKT
Královéhradecká unie sportu, z.s.
se sídlem:
Habrmanova 192/2, 500 02 Hradec Králové
IČ 00435732, DIČ CZ00435732
Reg. L 2892 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové
telefon: +420 777 177 368
e-mail: klimes@cushk.cz
Česká unie sportu
FB
GENERÁLNÍ PARTNEŘI
ČUS
Hradec Králové
PARTNER
EOS