Fidgety Feet STEP

Sport: step

Účast na Dni náborů a sportu: 2023

Popis klubu:

Stepařský klub Fidgety Feet založil roku 1991 Ing. Petr Hejna. Soubor působil v Domě dětí a mládeže v Hradci Králové. V roce 1996/1997 se stal soubor součástí tanečního oboru Základní umělecké školy Střezina. Díky tomuto spojení jsme získali perfektní zázemí v podobě tělocvičny se stepařskou podlahou a možnost spolupráce s dalšími tanečními pedagogy. Před několika lety jsme rozšířili naše běžné věkové skupiny (dětská, juniorská a hlavní věková kategorie - převážně studenti středních a vysokých škol) o kurzy stepu pro dospělé.

V současné době působíme pod vedením manželů Lenky a Petra Hejnových. Od školního roku 2016/17 rozšířily trenérskou část souboru Mgr. Apolena Dobešová a Mgr. Lucie Čáslavská, v roce 2018/2019 Mgr. Andrea Plecháčová. Choreograficky se na přípravě soutěžních tanců podílejí také sólisté souboru: Michaela Hejnová a Štěpán Žďárek. Od doby založení prošlo naším souborem nepočítaně stepařů a v současné době je nás téměř sto tanečníků a tanečnic ve věku od sedmi do šedesáti let.

Fidgety Feet Hradec Králové

Naši běžnou výuku doplňujeme účastí na soutěžích. Můžeme se pochlubit celou řadou úspěchů z mistrovství MČR i Evropy a pohárových soutěží (Praha, Brno, Říčany). Jsme pravidelnými účastníky všech soutěží, které se pořádají v ČR, a obsazujeme většinou finálové i medailové pozice. K našim největším soutěžním dobrodružstvím patří pak vždy mistrovství světa ve stepu v německé Riese, na které se nám také daří získat každoročně několik nominací.

Kromě soutěží vystupujeme na mnoha společenských akcích. Naše choreografie stepařsky nejpokročilejší části souboru bývají ozdobou mnohých plesů v Hradci Králové a blízkém okolí. Jsme zváni na prestižní společenské akce konané pod záštitou Města Hradec Králové či Královéhradeckého kraje. Již od roku 2006 pořádáme vždy na závěr školního roku také vlastní celovečerní vystoupení "Klapity Klap" v Kongresovém centru Aldis.

Inspiraci pro výuku či choreografie a zdokonalování techniky čerpáme ze setkání s předními zahraničními lektory, jejichž seminářů se účastní jak naši pedagogové, tak naši pokročilí stepaři. Mezi naše oblíbené zahraniční stepaře a lektory patří T. Brock, A. Rathgeb, M. Dorrance, Costel a Dorel Surbeck, Ch. Arnold, J. S. Smith, D. Borak. S. Weber, Leonardo a Emanuele D´Angelo.

Fidgety Feet Hradec Králové

Náborové akce klubu:

http://fidgetyfeet.strezina.cz/

Největší úspěchy klubu:

http://fidgetyfeet.strezina.cz/seznam-uspechu/2023

Kontakty:

Facebook, Instagram

fidgetyfeet.strezina.cz, Lenka Hejnová, +420 604 101 772, l.hejnova@strezina.cz

KONTAKT
Královéhradecká unie sportu, z.s.
se sídlem:
Habrmanova 192/2, 500 02 Hradec Králové
IČ 00435732, DIČ CZ00435732
Reg. L 2892 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové
telefon: +420 777 177 368
e-mail: klimes@cushk.cz
Česká unie sportu
FB
GENERÁLNÍ PARTNEŘI
ČUS
Hradec Králové
PARTNER
EOS