Sportovní gymnastika SGP

Sport: sportovní gymnastika

Účast na Dni náborů a sportu: 2023

Popis klubu:

Sportovní gymnastika je krásný sport. Sportovec se v něm učí rozvíjet své všestranné pohybové dovednosti. Cvičí vytrvale a vidina splněného cíle ho motivuje ke stále větší výkonnosti. Ať už je mu 5 nebo 50 let, cvičí první měsíc anebo má za sebou dvacáté závody, trénuje v moderní tělocvičně nebo cvičí v sále za hospodou. Gymnastou se člověk nenarodí, gymnastou se člověk stává. A to především díky silnému odhodlání, pravidelným tréninkům, ale hlavně tím, že tomuto sportu odevzdá celé své srdce.

V roce 2015 našla Zuzana Mohylčáková několik takových odhodlaných duší v Předměřicích nad Labem, kde založila klub SGP a tomuto sportovnímu týmu zasvětila svůj život. Od tréninků jednou týdně se společně propracovali k prvním závodům. Postupně se tým sportovců, ale i jejich rodičů a přátel, rozrůstal do velké rodiny, jejímž cílem bylo vytvořit prostředí, kde bude dětem dobře, a kde se naučí mít své pohyby i mysl pod kontrolou. Místo, kde se budou všichni navzájem podporovat, pomáhat si a spolupracovat, kam se budou těšit a rády vracet. Místo, kde budou mít partu přátel, se kterými budou vyrůstat a vytvoří si tak vzpomínky na celý život. Těch dětí, které touží stát se takovými gymnasty, které vídáme na olympiádě, neustále přibývá. Ze školního kroužku se stal TÝM, který podporuje své sportovce i trenéry a pomáhá plnit sny a překonávat překážky.

Dnes po několika letech fungování má tým SGP více než 300 sportovců. Každý člen má svou skupinu, se kterou se pravidelně schází na trénincích, ať jen jednou za týden v rámci tréninků přípravky, gymnastiky pro radost, gymnastiky pro kluky, cvičení rodičů s dětmi nebo jako sportovec závodního týmu čtyřikrát týdně. Zástupci závodních týmů SGP se zpravidla účastní závodů České gymnastické federace. Během školního roku jezdí děti na gymnastické soustředění  a každé léto mají navíc možnost zúčastnit se letního pobytového nebo příměstského tábora a letního soustředění. Pro rodiče přátele již tradičně pořádáme vánoční akademii a oddílové závody.

SGP Gymnastika Hradec Králové

Náborové akce klubu:

https://www.tymsgp.cz/tym/

Největší úspěchy klubu:

https://www.tymsgp.cz/aktivity/

Kontakty:

Facebook, Instagram

723 761 744, Zuzana Veselá, tymsgp@gmail.com

https://www.tymsgp.cz/
KONTAKT
Královéhradecká unie sportu, z.s.
se sídlem:
Habrmanova 192/2, 500 02 Hradec Králové
IČ 00435732, DIČ CZ00435732
Reg. L 2892 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové
telefon: +420 777 177 368
e-mail: klimes@cushk.cz
Česká unie sportu
FB
GENERÁLNÍ PARTNEŘI
ČUS
Hradec Králové
PARTNER
EOS