Sportstyl Hradec Králové

Sport: plavání

Účast na Dni náborů a sportu: 2021, 2022, 2023

Popis klubu:

Sportstyl Hradec Králové z. s. , který vznikl v listopadu 2016, navázal na tradici soukromého subjektu Milan Horák – Sportstyl. Tedy více než dvacet let se pod značkou Sportstyl provozovala výuka plavání a zdokonalovací plavání v hradeckém bazénu.

Dále pod hlavičkou Sportstylu vzniklo mládežnické družstvo

Díky nezbytným legislativním změnám se původní klub Sportstyl přetransformoval na zapsaný spolek a k původní činnosti si přibral i závodní plavce.

Sportstyl Hradec Králové z.,s. je v současnosti nejvýznamnějším volnočasovým i vrcholovým plaveckým oddílem v Hradci Králové.

V našich drahách učíme plavat více než 100 dětí a učíme je také lásce k vodě. Pomocí hry se děti snažíme prioritně naučit plavat, a ti nejnadšenější pokračují v závodním družstvu.

Závodní plavání je pod patronací Mgr. Jiřího Bezoušky, který je v současnosti jediným trenérem s nejvyšší trenérskou licencí v Hradci Králové. Dálkové plavání u nás trénuje MVDr. Veronika Milerská, která je držitelkou titulu mistryně světa masters na otevřené vodě na maďarském Balatonu, zároveň obsadila 2. místo na domácím mistrovství na 10km mezi ženami.

Závodní družstvo se už od počátku letní sezóny roku 2017 aktivně účastnilo Českého poháru v plavání, Mistrovství ČR (jak v žákovských, tak v dorosteneckých kategoriích) a několika mezinárodních závodů pod hlavičkou reprezentace ČR.  Díky úspěchům závodních plavců, se zvedá zájem původně hobby plavců o závodní plavání. Ve Sportstylu se připravovala také česká juniorská reprezentantka a juniorská rekordmanka na tratích 50 a 100 m prsa – Lydie Štěpánková, účastnice EYOF (Evropský olympijský festival mládeže), kde obsadila 5. místo na 100m prsa. Lydie Štěpánková vylepšila svůj český rekord v Makedonském Skopje v říjnu 2017  V červenci roku 2018 se Lydie účastnila MEJ (Mistrovství Evropy juniorů) ve finských Helsinkách, kde vylepšila své dorostenecké rekordy a obsadila 10. a 11. místo (100P a 50P). V roce 2019 se Lydie Štěpánková 2x atakovala český juniorský rekord na 50 P a získala na MEJ v ruské Kazani 6. místo.

Sportstyl se také mimo výukového a závodního plavání věnuje triatlonu, dálkovému a zimnímu plavání (jediný v Hradci Králové) a modernímu pětiboji. Staráme se i o plavce, kteří spadají do kategorie masters (25-x let). V této kategorii máme mistryni světa Gabrielu Kostkovou a i republikového vicemistra Jiřího Bezoušku. Náš klub se tedy etabluje jako zástupce nejvíce plaveckých sportů v Hradci Králové. Každoročně pořádáme letní a zimní soustředění pro plavce a jejich rodiče a také vánoční posezení s členy a přáteli klubu.

Sportstyl Hradec Králové
Sportstyl Hradec Králové

 

Náborové akce klubu:

Nábor celoročně

Kontakty:

Facebook, https://sportstylhk.cz/

sportstyl.plavani@gmail.com, +420 737 031 000

KONTAKT
Královéhradecká unie sportu, z.s.
se sídlem:
Habrmanova 192/2, 500 02 Hradec Králové
IČ 00435732, DIČ CZ00435732
Reg. L 2892 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové
telefon: +420 777 177 368
e-mail: klimes@cushk.cz
Česká unie sportu
FB
GENERÁLNÍ PARTNEŘI
ČUS
Hradec Králové
PARTNER
EOS