TJ Sokol Hradec Králové – rychlostní kanoistika

Sport: rychlostní kanoistika, vodní sporty

Účast na Dni náborů a sportu: 2023

Popis klubu:

Rychlostní kanoistika je tradičním olympijským sportem, ve kterém závodníci ČR dosahují vynikajících výsledků. Sport rychlostní kanoistika není jen volnočasovou aktivitou, není ani kroužkem. Jedná se o poměrně časově i fyzicky náročnou činností, která se však stane součástí stylem Vašeho života.

U dětí pod vedením zkušených a kvalifikovaných trenérů je při trénincích procvičována nejen jízda na vodě, ale i obecný rozvoj vytrvalosti, síly, rychlosti, ohebnosti a obratnosti. Tréninkové dávky jsou uzpůsobeny pro každou věkovou skupinu individuálně tak, aby docházelo k plynulému a nenásilnému rozvoji uvedených pohybových schopností. A hlavně aby děti  bavilo sportovat.

U závodníků je vyžadována pravidelná účast na trénincích. Tréninky pokud to je možné probíhají i za nepříznivého počasí. Samozřejmě v případě nepříznivého počasí zohledňujeme i věk dítěte. V zimním období tréninky probíhají v tělocvičně, bazénu a je-li sníh tak na běžkách. Sportovci  od 15-ti let cvičí pravidelně i v posilovně.

TJ Sokol Hradec Králové – rychlostní kanoistika

Náborové akce klubu:

Děti mladší osmi let přijímáme po dohodě. Podmínkou je: plavec a samostatnost dítěte.


Malí závodníci trénují spíše hrou a důraz se klade na rozvoj všestrannosti. Běh, obratnost, ohebnost, rovnováha, držení těla, posilování vlastní vahou. Postupem času se poté malí sportovci více specializují na svou disciplínu.

Naším zájmem, pokud počasí dovolí, je pobyt venku.
Tréninky probíhají v loděnici a okolí, několikrát do roka vyjíždíme na soustředění jarní, letní, zimní. A s věkem uměrně věku dítěte se přidávají nároky na sílu a vytrvalost.
V zimní přípravě hodně využíváme tělocvičnu, příp. posilovnu. Probíhají i plavecké tréninky v bazénu v Hradci Králové, výjezdy na běžky a zimní běžecké soustředění.

Pokud si nejste jistí zda kanoistika bude Vaše dítě bavit, není problém. Můžete přijít a několik tréninků si bezplatně vyzkoušet. Zároveň se rodiče nemusejí obávat fianční náročnosti, nejmenší sportovci mají od oddílu zapůjčené kompletní vybavení zcela zdarma.

Více zde: https://kanoistika-hradec-kralove.webnode.cz/nabor-deti/

Kontakty:

Facebook, Instagram, https://kanoistika-hradec-kralove.webnode.cz/

MVDr. Martina Rödlová - hlavní trenér      tel.: 777 344 887

Více zde: https://kanoistika-hradec-kralove.webnode.cz/kontakt/

KONTAKT
Královéhradecká unie sportu, z.s.
se sídlem:
Habrmanova 192/2, 500 02 Hradec Králové
IČ 00435732, DIČ CZ00435732
Reg. L 2892 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové
telefon: +420 777 177 368
e-mail: klimes@cushk.cz
Česká unie sportu
FB
GENERÁLNÍ PARTNEŘI
ČUS
Hradec Králové
PARTNER
EOS